Problemy z erekcją – poznaj przyczyny

W Polsce około 2,5 miliona mężczyzn ma problemy z potencją – z czego aż 95 % nie podejmuje żadnego leczenia! Faceci zwykle starają się przeczekać problem i unikają zbliżenia z partnerką. W większości przypadków konieczne jest podjęcie odpowiednich działań, aby ograniczyć lub całkowicie wyeliminować przyczynę zaburzeń erekcji – w innym przypadku problem będzie narastał i może być konieczny zabieg czy operacja.

Przyczyn zaburzeń erekcji jest wiele – u młodych mężczyzn problem głównie dotyczy psychiki, natomiast u panów w średnim wieku ma jednak podłoże fizyczne. Oto najczęstsze przyczyny impotencji u mężczyzn:

  1. Stres i zmęczenie

Jeśli pracujesz fizycznie lub umysłowo po kilkanaście godzin dziennie, ciągle jesteś zestresowany i poddenerwowany to nic dziwnego, że ciężko Ci później wieczorem przestawić się na tryb intymności i czułości. Najgorzej, gdy podchodzisz do seksu jak do zadania do wykonania – nie masz nawet ochoty na współżycie i nie czerpiesz z niego przyjemności. Porozmawiaj ze swoją partnerką – to podstawa! Musi znać przyczynę Twojego zachowania i unikania zbliżeń. Kolejna kwestia to zmiana stylu życia na mniej stresowe i odpowiedzialne.

  1. Problemy z sercem

Jeśli zmagasz się z kłopotami w łóżku to warto się przebadać pod kątem chorób związanych z sercem. Rozwijająca się miażdżyca może właśnie objawiać się zaburzeniami erekcji! W takiej sytuacji konieczna jest wizyta u kardiologa i zmiana trybu życia, bo inaczej narażasz się na zawał.

  1. Brak ruchu i niewłaściwa dieta

Postaw na regularne ćwiczenia (wystarczy tak naprawdę codziennie chodzić na spacery – liczy się każda aktywność wykonywana systematycznie!). Do tego zmień menu – nie jedz zbyt dużo i zbyt tłusto. Ważne, by do diety wprowadzić więcej owoców i warzyw.

  1. Palenie papierosów

Jak wynika z przeprowadzonych badań – wypalanie paczki papierosów każdego dnia przez kilkanaście lat u większości mężczyzn prowadzi do impotencji. Zawarte w nikotynie składniki toksyczne wywołują zmiany w męskich komórkach rozrodczych (mniejszą objętość nasienia, mniej plemników).

  1. Alkohol

Nadużywanie alkoholu negatywnie i nieodwracalnie wpływa na układ hormonalny, naczyniowy i nerwowy. Jeśli te układy nie będą sprawnie funkcjonować to nie będziemy w stanie osiągnąć i utrzymać erekcję.

  1. Za mało testosteronu, za dużo prolaktyny

Wraz ze spadkiem testosteronu, spada również popęd seksualny, co powoduje mniejszą ochotę na współżycie. To oczywiście automatycznie odbija się na erekcji.

Z kolei wzrost prolaktyny (ma miejsce szczególnie, gdy zmagamy się z ogromnym stresem) skutecznie zabija ochotę na seks i ogranicza do minimum wszelkie seksualne bodźce – tym samym często uniemożliwia osiągnięcie erekcji.

 

3 thoughts on “Problemy z erekcją – poznaj przyczyny

  1. Marek jeżeli masz problemy z erekcją to wybierz się do lekarza….osobiście przez wiele lat wstydziłem się po prostu iść do specjalisty i rozpocząć leczenie, ale teraz mogę śmiało powiedzieć, że to był największy błąd przez co moja Partnera ucierpiała.

  2. Dokładnie jest tak jak napisał Kornel. Powinieneś udać się koniecznie do lekarza…problemy z erekcją to bardzo rozległy temat, który czasami wymaga bardzo długiego leczenia różnymi metodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *